PRODEJ RYB PÍSTOVICE

Tradice prodeje

Pěkně po pořádku,.. Majitel, Antonín Srna, již jako malý budoval vztah k vodě a živočichům v ní. Po základní škole byla tedy volba dalšího vzdělání poměrně na snadě – Střední rybářská škola ve Vodňanech. Následovala studia na vysoké škole rybářské, po kterých se AS stal zaměstnancem Rybníkářství Pohořelice a.s.

Ve svých 36 letech – r. 1992 – vyvalil své kádě do průjezdu svého domu a položil tak základní kámen Prodeje ryb v Pístovicích :) Začátky byly všelijaké, avšak Vánoce vždy zavdávali příznivým časům. V roce 2001 byla postavena kamenná prodejna ryb, a zákazníci od těch dob tak již nemusejí čelit případným výkyvům počasí :) AS má tedy s prodejem ryb již více než 20leté zkušenosti, přičemž stále pracuje pro Rybníkářství Pohořelice a.s. (již přes 35 let).

Oproti začátkům je prodejů v naší prodejně zhruba 5x více, avšak lidé se naučili jezdit pro ryby i mimo Vánoc či jiných svátků (při příležitostech grilování, oslav či pravidelné zásobování restaurací). Stále je však pro většinu lidí ryba jakýmsi svátečním pokrmem. Nárůst prodejů musel znamenat nárůst pracovních sil a to jak během sezóny, tak mimo ni. O Vánocích se tedy – na našem prodeji ryb v Pístovicích – podílí v současnosti přibližně 10 pracovníků. Velkých přibytků nabývá také okruh našich zákazníků,.. Co do lokality k nám v současnosti pravidelně jezdí zákazníci z celé jižní Moravy, a nepravidelně se setkáváme i s celomoravskými obyvateli :)

<< Zpět